Republiková rada zelených bude schvalovat kandidátky

Definitivní podobu kandidátek zelených pro květnové volby do Poslanecké sněmovny dnes potvrdí Republiková rada strany. Oproti ostatním parlamentním stranám provedli zelení v kandidátkách původně připravených na podzimní předčasné volby změny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Liška | Foto: Irena Henslová

Například předseda strany Ondřej Liška bude nakonec kandidovat v Praze, bývalý šéf zelených Martin Bursík se postaví do čela kandidátky v Ústeckém kraji. Z toho bude vycházet i dnešní hlasování širšího vedení.

"Republiková rada SZ se usnese na finální podobě kandidátních listin ve všech krajích. V minulých týdnech navíc probíhalo druhé kolo krajských primárek. Následující týden navíc Republiková rada ustanoví i finální podobu volebního programu," řekl Ondřej Liška.

Podle něj by navíc nová personální sestava měla stranu ve volbách posílit.

"Jsem nyní daleko více spokojenější s podobou kandidátek než v létě, kdy jsme sestavovali kandidátní listiny příliš překotně, abychom po odložení voleb dostali prostor k jakémusi sjednocení. Právě proto nové kandidátky vyjadřují novou vůli a identitu strany, s kterou chceme do nadcházejících voleb jít," uzavřel předseda Strany zelených.

Igor Maňour, Veronika Malá, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme