Republikovou radu zelených povede poslankyně Olga Zubová

Předsedkyní republikové rady Strany zelených se stala poslankyně Olga Zubová. Členové rady o tom rozhodli v Jihlavě. Zubová prohlásila, že jejím cílem je stmelit předsednictvo i republikovou radu. Nejbližším úkolem podle ní budou volby do krajských zastupitelstev.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olga Zubová | Foto: Olga Zubová

Na zasedání širšího vedení strany vystoupil také prezidentský kandidát Jan Švejnar. Zelení jsou se Švejnarovým dosavadním vystupováním v přípravách na prezidentskou volbu spokojení. Ve vysílání Radiožurnálu to řekl předseda strany Martin Bursík: "On si skutečně počíná velmi dobře, získal podporu veřejnosti, za velmi krátkou dobu se dokázal prosadit tak, že ho lidé znají, znají jeho názory. On je ten, který teď má iniciativu. Není důvod, abychom modelovali nějaké jiné scénáře. My uděláme maximum proto, abychom ho podpořili, aby uspěl."

Jan Švejnar také ohlásil, že se vzdá amerického občanství, pokud se stane českým prezidentem. Podle Mladé fronty Dnes se tak rozhodl po předvolebním turné po českých zemích. Znovu požádat o americké občanství by chtěl Švejnar po skončení prezidentského mandátu. Rozhodnutím chce Jan Švejnar vyhovět hlavně komunistům, kteří by jinak pro něj v prezidentské volbě nehlasovali. Také sociální demokracie Švejnarovo dočasné zřeknutí se amerického občanství vítá.

Renáta Prátová, Anna Marková, Pavel Schrötter, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme