Republikový výbor Unie svobody uznal Svobodu lídrem čtyřkoalice

Republikový výbor Unie svobody vzal na vědomí volbu lidovce Cyrila Svobodu lídrem čtyčkoalice. Unionisté se na tom shodli na svém mimořádném zasedání po více než tříhodinovém jednání.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle předsedy Karla Kühnla neskrývalo vedení strany výhrady k překvapivému výsledku žďárského jednání, závěr byl ale přijat jednohlasně.

Překvapivý návrh na volbu lidovce Cyrila Svobody na lídra čtyřkoalice údajně předložila Unie svobody. Prohlásil to jeden z politiků opoziční čtyřky. V situaci, kdy se politická rada nebyla schopna dohodnout na nikom z původních kandidátů, se tak nakonec rozhodovalo mezi Svobodou a místopředsedou Unie svobody Vladimírem Mlynářem. Šéf unionistů Karel Kühnl ale tvrdí, že Svobodu navrhla lidová strana. Unionisté s ním souhlasili jako se jménem, o kterém se dá diskutovat. V bezvýchodné situaci se začalo jednat o tom, koho z jiné než své strany by která strana byla schopna akceptovat.

Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme