Resort dopravy vypíše tendr na provozovatele registru vozidel

Ministerstvo dopravy vypíše výběrové řízení na provozovatele Centrálního registru vozidel. Smlouva s tím stávajícím skončí v září. Podle ministra dopravy Dana Ťoka (za hnutí ANO) je maximální hodnota zakázky 140 milionů korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze

Registr vozidel v Praze | Foto: Filip Jandourek

„Chceme tuto otevřenou soutěž vypsat na provozování na tři roky. S tím, že do budoucna hodláme provoz centrálního registru vozidel mít v našich rukou. To znamená, že připravujeme vlastní kapacitu, která bude schopná registr provozovat,“ uvedl ministr.

Upozornil také, že změna provozovatele Centrálního registru vozidel nepřinese změnu při přeregistraci auta. I nadále bude přihlášení možné pouze v místě bydliště původního majitele.

„Chtěli jsme tu funkcionalitu změnit v září, ale jsou tam legislativní problémy, které budeme muset nejdříve vyřešit. Takže zatím je to tak, že se to musí udělat tam, kde má člověk trvalé bydliště,“ uvedl.

„Kdybychom to změnili, tak nám to bude trvat asi rok,“ dodal ministr dopravy Dan Ťok.

Eva Kézrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme