Respekt: Pražští radní dostali levnější byty v Krkonoších

Lidé, kteří v Praze rozhodují o veřejných zakázkách, získali od stavební společnosti Navatyp za výhodných podmínek byty v horském středisku Špindlerův Mlýn. Píše o tom dnešní vydání týdeníku Respekt. Radní za ODS Rudolf Blažek, šéf pražských dopravních podniků Milan Houfek, šéf Kongresového centra František Dušek, zastupitel za ODS Luděk Fiala či ředitel odboru městských investic Josef Macko. Ti všichni zaplatili za byty v rekonstruovaném domě Alexandria ve Špindlerově Mlýně poloviční cenu než ostatní nájemníci. Všichni ale odmítají, že by ve výběrových řízeních firmu Navatyp nějak zvýhodnili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

půda, půdní byt | Foto: Studioconti

Přesto se po výhodném nákupu bytů výše zakázek Navatypu na pražské radnici podle Respektu ztrojnásobila. Jeden z obyvatelů domu Alexandria potvrdil, že za byt 60 metrů čtverečních zaplatil pražské firmě Navatyp 2 a čtvrt miliónu korun. Za stejně velký byt ale radní za ODS Rudolf Blažek zaplatil pouze 1 milión 185 tisíc, což dokazují kupní smlouvy, které jsou volně přístupné na katastru nemovitostí. Rudolf Blažek tvrdí, že tak levný byl proto, že kupovali vlastně jen jakýsi holobyt. "Nebyla tam žádná kuchyň, nebylo tam žádné vybavení nebo krytiny." To, že si radní a další vlivní politici či šéfové firem, které vlastní Praha, kupovali byty nedodělané a na vlastní náklady je dokončovali, tvrdí i advokát společnosti Navatyp František Gebauer.

V domě Alexandria koupil byt také otec dalšího radního za ODS Filipa Dvořáka. Ten v Praze bydlí se svým otcem v Revoluční ulici, kde má své kanceláře právě Navatyp. Stejná společnost za tři milióny rekontsruovala také dům v Haštalské ulici, v němž má zase sídlo ODS Prahy 1.

Markéta Kaclová, Patrik Kaizr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme