Respirátory půjdou i ze státních rezerv. Správa vydala dvacet tisíc kusů ochranných pomůcek

Správa státních hmotných rezerv v sobotu ze svého skladu vydala deset tisíc kusů respirátorů. Radiožurnálu to potvrdil její mluvčí Jakub Linka. V Česku je v tuto chvíli ohromný nedostatek ochranných pomůcek proti koronaviru. V nemocnicích nebo třeba ordinacích chybí podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha za hnutí ANO stovky tisíc až milion respirátorů. Kam přesně teď pomůcky z nouzových zásob půjdou, resort ještě určí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ochranných pomůcek je v Česku nyní nedostatek | Zdroj: Reuters

„Ministerstvo zdravotnictví se na nás obrátilo s žádostí o uvolnění 10 000 kusů respirátorů třídy FFP-3. Ty jsme okamžitě přivezli do meziskladu, a dále budou distribuovány podle pokynů ministerstva zdravotnictví,“ říká mluvčí Státní správy hmotných rezerv Jakub Linka.

Stát zdravotníkům slíbil přes milion respirátorů, dodal 50 tisíc. Babiš se ptal, kde chybí. Tady je přehled

Číst článek

Státní hmotné rezervy už v pátek z nouzových zásob rozvezly pět tisíc kusů ochranných brýlí do Nemocnice na Bulovce v Praze a pět tisíc do pražské nemocnice v Motole.

Chybí až milion kusů

Premiér Andrej Babiš (ANO) na sobotní tiskové konferenci na dotaz o nedostatku respirátorů uvedl, že zdravotníci potřebné pomůcky mají. „Není pravda, že by naši zdravotníci neměli respirátory. Tak mi řekněte kde a já jim to dnes osobně rozvezu,“ odpověděl. 

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ale v sobotním vysílání Radiožurnálu přiznal, že v nemocnicích po celé České republice může chybět až milion respirátorů. „Je velmi těžké říci, kolik chybí respirátorů. Poptávka je v rámci milionu respirátorů... Ve zdravotnictví chybí v řádech stovek tisíc, možná až milion," řekl. Stát však v pátek a v sobotu dodal respirátory jen v řádu stovek až tisíců.

Daniela Tollingerová, onz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme