Restauraci v centru Prahy zachvátily plameny. Škody přesáhnou několik milionů, odhadují hasiči

Pražští hasiči zasahovali u nočního požáru restaurace v centru hlavního města. Budova v Dlouhé ulici je památkově chráněna. Škoda podle předběžných odhadů hasičů přesáhne několik milionů korun.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova v Dlouhé ulici je památkově chráněna. Škoda podle předběžných odhadů hasičů přesáhne několik milionů korun | Foto: Radek Krahulík | Zdroj: HZS hlavního města Prahy

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly před půl jednou ráno u požáru restaurace v Dlouhé ulici na Praze 1.

„Hořelo v kuchyni ve třetím patře, kde plameny zasáhly jak celou místnost kuchyně, tak i nadhled a technologický prostor v podkroví,“ přiblížil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Hasiči museli při zásahu použít dýchací masky a krátce po jedné ranní dostali požár pod kontrolu. „Následně museli rozebrat stavební konstrukce a dohasit ohořelé části vybavení kuchyně,“ doplnil Kavka.

Příčina požáru zatím není jasná, hasiči ji ale budou zjišťovat. „Během středečního dopoledne proběhne došetření požáru, které se zaměří na zjištění příčiny a upřesnění rozsahu škod,“ upřesnil mluvčí pražských hasičů.

Budova restaurace je památkově chráněna. Škody pravděpodobně přesáhnou dva miliony korun. Majetek v hodnotě čtyř milionů se hasičům podařilo zachránit.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme