Řetězec Julius Meinl si vysloužil další statisícové pokuty

Další statisícové pokuty bude muset zaplatit obchodní řetězec Julius Meinl. Státní zemědělská a potravinářská inspekce je tentokrát uložila provozovnám v Praze a v Táboře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vchod do obchodního domu | Foto: Jan Rosenauer

Prodejna na Václavském náměstí například používala stejnou pec k pečení masných výrobků i rozpékání mraženého pečiva. Předpisy takový postup přísně zakazují, protože hrozí kontaminace pečiva syrovým masem. Inspektoři navíc našli mezi opakovaně zmrazovanými a opět rozmrazovanými potravinami také 50 kusů plesnivých polotovarů.

Prodejna měla na skladě i potraviny s prošlým datem. Prošlé potraviny prodávala i provozovna stejného řetězce v Praze na Novodvorské ulici. Už minulý týden zjistili inspektoři prodejně Julius Meinl v Českých Budějovicích manipulaci se zkaženými potravinami.

Společnost Julius Meinl už své obchody evidentně připravuje na prodej firmě Ahold. Například v supermarketu Meinl v podchodu stanice metra Můstek řada regálů zeje prázdnotou, protože prodavači do nich nedoplňují zboží. "V Meinlu již nakupuji s větší obezřetností, protože jsem si sama všimla, jak nakrájené sýry byly okrájené a nebyly extra čerstvé," řekla například jedna ze zákaznic obchodu. "To co kupuji, tak jsem vždy spokojená," namítla ovšem další.

Kvůli skandálům v Hypernově a v Meinlu má ministr zemědělství Petr Zgarba v plánu zpřísnit kontroly dodržování hygienických předpisů. "Bude se dít to, co se děje. Prodejny se budou zavírat do odstranění těchto problémů a bude to spotřebitelům sdělováno čím dál častěji," upozornil ministr. Lidé si tak podle Zgarby vyberou, kde budou chtít nakupovat.

Alžběta Havlová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme