Revizní komise zelených navrhla vyloučení čtyř rebelů ze strany

Vyloučení ze Strany zelených hrozí poslankyním Olze Zubové, Věře Jakubkové a dalším dvěma straníkům včetně bývalé ministryně školství Dany Kuchtové. Navrhla to ústřední revizní komise zelených. O osudu rebelů z vnitrostranické frakce Demokratická výzva v neděli rozhodne republiková rada, která je buď definitivně vyloučí, nebo doporučení revizní komise zamítne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strana zelených | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Podle předsedy revizní komise Miroslava Rokose jednali iniciátoři vnitrostranické frakce v rozporu se stanovami SZ. Zakladatelé Demokratické výzvy s rozhodnutím nesouhlasí.

Dana Kuchtová Radiožurnálu řekla, že považuje jednání za nespravedlivé. "Ten důvod, proč jsme navrženi na vyloučení, je ten, že jsme měli nějakým závažným způsobem poškodit Stranu zelených. Já si ničeho takového nejsem vědoma a myslím si, že to bylo rozhodnutí víceméně účelové na politickou objednávku. Proběhlo to totiž velmi rychle."

Také poslankyně Olga Zubová ještě před rozhodnutím revizní komise zopakovala, že na činnosti platformy nevidí nic špatného. "Já si myslím, že v rozporu se stanovami rozhodně není; je to jenom o tom, že uvnitř strany vznikla frakce, a to je zcela běžné u politických stran. Nevidím v tom žádný problém."

Demokratickou výzvu založili kritici vedení Strany zelených a jejího šéfa Martina Bursíka koncem ledna v Pardubicích. Frakci podpořilo asi 25 Bursíkových oponentů, kteří už dřív podepsali výzvu předsednictvu zelených k dialogu uvnitř strany.

Související příspěvky:
Kandidátku zelených do eurovoleb Kateřina Jacques nepovede
Kritici vedení Strany zelených založili vnitrostranickou platformu
Zelené ,rebelky' Zubová a Jakubková vystoupily z poslaneckého klubu
Zelení ukončili sjezd rozkolem, tábory se nesmířily
Stranu zelených ovládli Martin Bursík a jeho lidé
Rozpor ve vedení Strany zelených se vyostřil
Šéf Strany zelených už ve vedení nepočítá s Danou Kuchtovou

Marika Táborská, Alžběta Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme