Revoltující zaměstnanci ČT jsou zklamáni

Viditelné zklamání zavládlo v takzvaném velíně zpravodajství České televize na pražských Kavčích horách krátce poté, co se dozvěděli o verdiktu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta označila za legální zpravodajství, které vysílalo jimi neuznávané vedení televize v čele s generálním ředitelem Jiřím Hodačem a šéfkou zpravodajství Janou Bobošíkovou. Hodačovi nařídila obnovit vysílání, což už učinil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Podle našeho názoru je to další důkaz takzvané nezávislosti mediálních rad; my pokračujeme v práci jako doposud, budeme připravovat zpravodajské relace jako doposud,“ řekl člen krizového výboru ČT Adam Komers. Zpravodajským sálem znějí hlasy, že i když zpravodajství z Kavčích hor vysílací rada nepřímo označila za pirátské, několik dní trvající boj proti Hodačovi, Bobošíkové a politickým tlakům ohrožujícím podle nich veřejnoprávní charakter televize nesmějí vzdát.

Předseda televizních odborů Antonín Dekoj se podivil nad tím, že rada nejdřív prohlásí, že nemůže být ve sporu o ČT arbitrem, a pak vydá nějaký soud.

Pracovníci zpravodajství se zájmem sledovali obnovené vysílání ČT. Opět se objevily obavy, že Hodač a Bobošíková přistoupí k násilnému vyklizení newsroomu, odkud vysílá původní zpravodajský tým.

Na Kavčích horách se večer konalo další veřejné shromáždění na podporu revolty proti novému vedení ČT, na které opět přišlo několik tisíc lidí. Před ostravským studiem České televize večerní zpravodajství veřejnoprávní televize sledovalo na velkoplošných obrazovkách asi 400 lidí. Pořad provázel pískot a skandování hesel.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme