Režisér Good Bye Lenin kritizuje použití filmu v kampani ODS

Německý režisér Wolfgang Becker ostře kritizoval použití svého filmu "Good Bye Lenin" v české předvolební kampani. DVD s touto populární hořkou komedií a se svými volebními spoty rozdává Občanská demokratická strana.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záběr z filmu Good Bye Lenin | Foto: www.good-bye-lenin.de

"ODS má české voliče zřejmě za hlupáky, když výpověď filmu omezuje na jeho název a ten zneužívá pro svůj volební slogan," řekl Wolfgang Becker v rozhovoru pro tiskovou agenturu DPA. "Doufám, že čeští voliči jsou chytřejší," dodal režisér snímku Good Bye Lenin.

Film podle Beckera vypráví historii jedné rodiny na pozadí velkých historických změn a není žádnou politickou agitkou. "Vedení a PR oddělení ODS asi při sledování filmu leželo v kómatu. Jinak si nedovedu vysvětlit, že tímto snímkem chtějí varovat před komunismem," řekl DPA německý režisér.

Šéf volební kampaně ODS Jiří Šneberger Radiožurnálu řekl, že film občanští demokraté koupili legálně od distributora, ve volební kampani ho nepoužívají, jen ho jako bonus přikládají k volebnímu DVD Občanské demokratické strany. V tom nevidí žádný střet.

"Ten film není nijak upraven a nijak zkreslen, dokonce je před ním upozornění, že jej není možno šířit veřejně. Stejně jako je to u běžného DVD, které si koupíte v kterémkoliv obchodě," uvedl Šneberger.

Jiří Hošek, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme