Požár obchodního domu v Říčanech napáchal milionovou škodu. Hasiči vyloučili úmyslné zapálení

Vyšetřovatel hasičů vyloučil úmyslné zapálení jako příčinu sobotního požáru obchodního centra v Říčanech. Oheň v něm způsobil škodu přesahující deset milionů korun. Vyšetřování příčiny pokračuje, objekt byl v neděli předán majiteli, uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Říčany (u Prahy) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Říčanech u Prahy hořely solární kolektory na střeše obchodního centra. | Zdroj: HZS Středočeského kraje

Obchodní centrum začalo hořet v sobotu v podvečer. Oheň zasáhl střechu budovy, na které byly fotovoltaické články. Zasahovaly desítky hasičů, jeden se lehce zranil a ošetřila ho záchranná služba.

Oheň dostali hasiči pod kontrolu po 19.00. „Do rána na místě zůstala pro dohlídku jednotka hasičů,“ uvedl Svoboda. Zásah hasičů byl oficiálně ukončen v 8.00.

Podle mluvčího musí majitel objektu nejdříve zajistit kontrolu elektroinstalace v objektu, do té doby platí zákaz jeho užívání.

Šlo o obchodní centrum v areálu bývalého lihovaru v Barákově ulici. Spravuje jej společnost Savills CZ, kromě obchodů v něm funguje školka s jeslemi, několik lékařů a například také taneční škola.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme