V Říčanech hořela střecha obchodního domu a školka. Škoda půjde do milionů korun

V Říčanech u Prahy hořely solární kolektory na střeše obchodního centra. Oheň zasáhl minimálně střechu budovy. Na místě zasahovaly desítky hasičů, jeden se byl při zásahu zraněn. Jde o bývalý areál lihovaru, spravuje ho Savills CZ. Způsobená škoda dosáhne podle prvních odhadů 12 až 15 milionů korun.

FOTO A VIDEO Říčany (Aktualizováno: 20:02 20. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár byl ohlášen před 18.00. „Provádíme pomocí termokamery průzkum pod střechou, vyřezáváme tam otvory a vyhledáváme skrytá ohniska,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Podle něj byl kvůli vyššímu počtu zasahujících hasičů vyhlášen druhý poplachový stupeň ze čtyř možných.

„V současné chvíli na místě máme jedenáct jednotek, požární útok je rozdělený na dva úseky. Jeden je nad budovou školky a druhý nad zbytkem objektu,“ popsala pro Radiožurnál Tereza Fliegerová, mluvčí středočeských hasičů. Z Kolína na místo vyrazil protiplynový automobil s dýchací technikou, dodala.

Na místě zasahuje třináct jednotek včetně @Hasiči Praha 🚒, kteří zde zasahují v rámci mezikrajské výpomoci. Ze Středočeského kraje se jedná o jednotky HZS Říčany, Kolín, SDH Říčany, Mukařov, Tehovec, Všestary, Tehov, Modletice, Babice, Sibřina a Mnichovice.

19:20 – 20. 04. 2019

1

Podle policejní mluvčí Veroniky Čermákové jsou na místě i policisté. „Zajišťujeme okolí a dopravu,“ přidala. 

Před nebezpečím požárů varuje i Český hydrometeorologický ústav. Kvůli teplu a suchu doporučuje nemanipulovat s ohněm v okolí lesů a travnatých ploch. Výstraha platí až do odvolání. 

mv, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme