Cestující přiměli zastavit opilého řidiče autobusu. Policisté mu naměřili přes 2,5 promile alkoholu

Více než 2,5 promile alkoholu naměřili minulý týden v pátek policisté v dechu osmačtyřicetiletého řidiče linkového autobusu, který na Šumpersku vezl nejméně osm cestujících. Policisté řidiče obvinili z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. U soudu mu v případě prokázání viny hrozí až tříleté vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti, řekla v úterý policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Šumperk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Linkový autobus (ilustrační foto) | Foto: galerie-autobusu.cz

Podle prvotního šetření policistů do autobusu ve Zvoli nastoupilo osm cestujících. „Krátce poté, co se řidič s autobusem rozjel, pojali podezření, že vůz řídí pod vlivem alkoholu, a zalarmovali policii. Zároveň řidiče požádali, aby zastavil, protože už s ním dál cestovat nechtěli," uvedla Vybíhalová.

Mladík si v Brně ‚vypůjčil‘ autobusy. Urazil s nimi stovky kilometrů a na Kladně svezl cestujícího

Číst článek

Řidič žádosti cestujících vyhověl a ještě ve Zvoli jízdu s autobusem ukončil. S třemi cestujícími pak na místě počkal na příjezd policejní hlídky.

„Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která podezření cestujících potvrdila. Přístrojem Dräger mu byla naměřena hodnota 2,78 promile alkoholu v dechu. Opakovaná zkouška ukázala hodnotu lehce přes 2,5 promile. Třetí dechové zkoušce se řidič odmítl podrobit," uvedla Vybíhalová.

Řidič autobusu s naměřenými hodnotami alkoholu v dechu nesouhlasil a žádal lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Ve zdravotnickém zařízení si to však rozmyslel a s odběrem krve nesouhlasil.

„Policisté řidiče zadrželi a po provedeném lékařském vyšetření skončil v policejní cele," podotkla Vybíhalová.

Policisté požádali cestující, kteří z místa události odešli ještě před příjezdem policistů, aby kontaktovali policii na bezplatné lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně. Přihlásit se můžou i případní další svědci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme