Řidič na D1 vybržďoval auto, ve kterém seděl jeho syn. Od soudu znovu odešel s podmínkou a zákazem řízení

Pražský vrchní soud v úterý potvrdil podmínku pro řidiče, který na dálnici D1 vybržďoval jiné auto. Muži pak navýšil zákaz řízení ze čtyř na šest let. Řidiči se před dvěma lety snažil zpomalit vůz, ve kterém cestovala jeho bývalá družka a jeho malý syn. Verdikt je pravomocný.

Praha (Aktualizováno: 12:34 30. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidič na D1 vybržďoval auto, ve kterém seděl jeho syn. Od soudu znovu odešel s podmínkou a zákazem řízení | Foto: Veronika Hlaváčová | Zdroj: Český rozhlas

„Jestliže došlo k tomu, že pan obžalovaný uviděl své dítě a bývalou družku, a zareagoval tak agresivně, tak na tom musí být skutečně psychicky velmi špatně. Jeho jednání je skutečně velmi podivné,“ uvedl soudce Michal Hodoušek.

„Rozhodnutí je správné, protože jednání bylo velmi závažné. S ohledem na všechna ustanovení trestního zákoníku to považuji za přiměřený trest. A z pohledu bezpečí jak dítěte, tak nás všech ostatních jsem ráda, že odvolací soud ten trest zpřísnil,“ uvedla pro Radiožurnál právnička matky dítěte.

Obžalovaný v úterý u soudu řekl, že je mu celá věc líto a že se nechal unést. Dřív vinu odmítal. Hájil se tím, že jel jako obvykle do práce a nejprve nevěděl, kdo v druhém autě sedí. Z vozu prý totiž někdo vyhodil předmět, který mu poškodil čelní sklo. Proto se snažil upozornit a zastavit jeho řidiče, rozhodně prý nikoho nevybržďoval.

Trest začal platit přečtením rozsudku, muž tak nemohl odjet od soudu vozem. Incident se stal předloni 12. srpna na pražském úseku dálnice D1 ve směru na Brno. Řidič Fordu Transit opakovaně ohrozil posádku menšího Fordu Mondeo.

Ve voze cestovali jeho někdejší partnerka, tříletý syn a jeho nevlastní dědeček, bývalý profesionální řidič, jenž si incident nahrál na kameru v autě.

Po několika nebezpečných manévrech, kvůli nimž muselo mondeo intenzivně brzdit do téměř úplného zastavení, pachatel údajně ženě zatelefonoval a hrozil jí, že „to do nich napálí". Zanedlouho pak přidal další vybržďování.

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme