Řidič dostal osmiletý trest za zabití tří lidí

Plzeňský městský soud poslal na osm let do vězení Adolfa Pecha, který letos v únoru usmrtil tři vysokoškoláky poté, co v opilosti vjel se svým vozem na tramvajový ostrůvek plný lidí. Další studentka utrpěla vážné zranění. Ve chvíli tragédie jel Pech téměř osmdesátikilometrovou rychlostí a v krvi měl 1,67 promile alkoholu. Devětadvacetiletý řidič byl odsouzen za obecné ohrožení, neposkytnutí pomoci a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adolf Pech | Foto: Petr Eret

Pech po nehodě z místa ujel a zraněným lidem neposkytl žádnou pomoc. Rozsudek zatím není pravomocný, neboť státní zástupce i obžalovaný si ponechali lhůtu pro případné odvolání proti rozsudku.

Otec jedné z obětí František Kozák nepovažuje trest za dostatečný, zklamaný přesto není. "Já jsem samozřejmě věděl, že těch deset let neprojde, že nedostane ten nejvyšší trest. Nicméně si myslím, že jak státní zástupce, tak soudce jednali podle vědomí a svědomí, a i podle litery zákona. Čekal jsem, že ten trest bude ještě nižší".

Martin Sobotka, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme