Nebezpečně předjížděl v Německu a ohrozil autobus. Soud v Brně poslal řidiče kamionu do vazby

Krajský soud v Brně v pátek vyhověl státnímu zástupci a poslal do vazební cely bohunické věznice řidiče z Brněnska. Ten letos v lednu v Německu podle policie předjížděl auto přes plnou čáru a málem se srazil s autobusem, který jel v protisměru. Podle mluvčí soudu Evy Angyalossy na něj byl vydán eurozatykač.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Angyalossy uvedla, že v pátek krajský soud rozhodl o takzvané předběžné vazbě. Trestní řád říká, že důvodem pro její uvalení mohou být obavy z útěku. Nyní bude záležet na státním zástupci, zda navrhne předávací vazbu, na jejímž konci by mohlo být předání muže do Německa.

Český řidič kamionu nebezpečně předjížděl v Německu. Nyní čelí obvinění z pokusu o vraždu

Číst článek

Řidič vsetínské společnosti Mikostar logistics už po zveřejnění záběrů dostal výpověď z práce. Záznam manévru pochází z 22. ledna, kdy 52letý řidič předjížděl právě ve chvíli, kdy byl provoz v daném směru po krátkém rozšíření na dvouproudový opět sveden do jediného proudu.

Předjíždějící kamion se v poměrně hustém provozu jen velmi těsně vyhnul čelnímu střetu s protijedoucími vozidly – autobusem a následnou kolonou osobních vozů. Kolize by měla katastrofální následky, informovala německá média.

List Passauer Neue Presse s odvoláním na pasovského státního zástupce Waltera Feilera v únoru napsal, že řidič má být co nejrychleji zatčen ve své vlasti. Byl na něj vydán evropský zatykač. Německé státní zastupitelství ho podle Feilera podezírá z „pokusu o vraždu obecně nebezpečnými prostředky“.

ČTK, ahe Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme