Řidič, který se pokusil narušit kolonu s Merkelovou, nespáchal trestný čin

Řidič černého mercedesu, který se pokusil najet do kolony s kancléřkou Angelou Merkelovou při její návštěvě Prahy 25. srpna, se nedopustil trestného činu. Policii se podle mluvčího Tomáše Hulana nepodařilo prokázat, že chtěl do kolony najet a někoho ohrožovat. Informaci přinesl server Novinky.cz. Případ bude řešit pražský magistrát jako přestupek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přivítání Angely Merkelové před Úřadem vlády | Foto: Martin Svozílek

„Nebyly zjištěny skutečnosti, které by vypovídaly o tom, že by chtěl najet do kolony nebo atakovat paní kancléřku Merkelovou,“ řekl serveru Novinky.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Incident se stal na křižovatce ulic Milady Horákové a Tychonovy. Muž v černém mercedesu se několikrát pokusil vytlačit policisty z vozovky, a ti mu proto museli pohrozit použitím střelné zbraně.

Policie muže po incidentu zajistila a převezla na služebnu. Případ si poté převzali pražští kriminalisté.

Podle policejního prezidia byl muž podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě, právě kvůli údajnému pokusu vytlačit vozy, které jely v koloně s kancléřkou Merkelovou. Policisté jej zpacifikovali, ale neprokázali, že by muž něco podobného udělal.

Protože ale muž nereagoval na pokyny policistů k zastavení, je podezřelý z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby, za který mu hrozí pokuta až pět tisíc korun.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme