Řidič, který usmrtil tři policisty, je po dvou letech na svobodě

Řidič, který zabil trojici policistů, je po odpykání poloviny trestu na svobodě. Rozhodl tak opavský soud, který pustil z vězení českotěšínského podnikatele Zdeňka Bulawu. Ten opilý a ve vysoké rychlosti narazil svým mercedesem do služebního vozidla policistů. Dva strážci zákona na místě zemřeli, třetí podlehl zraněním při převozu do nemocnice. Za to měl Bulawa strávit za mřížemi čtyři roky. Po polovině trestu ale požádal o podmíněné propuštění a dostal se na svobodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Bulawa před soudem | Foto: ČRo Ostrava

Opavský soudce Daniel Hřivňacký říká, že pro propuštění Zdeňka Bulawy byly všechny zákonné důvody. "Bylo tam kladné hodnocení z výkonu trestu, byl poprvé ve výkonu trestu, má zkušební lhůtu. Maximální zkušební lhůta podmíněného propuštění je sedm let, kdyby se během těchto sedmi let dopustil nějakého dalšího trestného činu, tak se nařídí k výkonu zbytek toho trestu. A z toho původního trestního stíhání tam ještě má zákaz řízení na deset let."

Karvinský policejní mluvčí Stanislav Sobol nezastíral své překvapení nad rozhodnutím soudu. "Co já si myslím sám za sebe? - byly zmařeny lidské životy, ještě s alkoholem, co k tomu dodat, po dvou letech když je venku."

Soudní přelíčení hojně navštěvovali jak příbuzní Zdeňka Bulawy, tak zabitých policistů. Například matka policejního řidiče Jaroslava Rusnoková. "Alkohol, neposkytnutí pomoci, on (Bulawa) se při té nehodě dopustil šesti přestupků; to je necharakterní, nelítostný člověk. Myslí si, že když má peníze, tak má i moc."

Tragická nehoda se stala 4. října 2003. Bulawa se opilý vracel z diskotéky. Ve vysoké rychlosti narazil do policejního vozu. Ten po srážce letěl vzduchem údajně 30 metrů, než narazil do stromu. Před soudem se podnikatel hájil tím, že za tragédii může řidič policejního vozu, který při otáčení vjížděl z vedlejší na hlavní cestu a nedal mu přednost.

Andrea Brtníková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme