Řidič, který vytlačil z D1 pomalejší auto, stane před soudem

Řidič, který vytlačil pomaleji jedoucí auto z dálnice D1, dnes poprvé stane před soudem. Luboš Lacina čelí obvinění z pokusu o těžké ublížení na zdraví. Nehoda se odehrála v březnu letošního roku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

provoz na dálnici D1

provoz na dálnici D1 | Foto: Marián Vojtek

Záznam dálniční kamery ukazuje, jak Lacina služebním vozem z dálnice vytlačil jiné osobní auto. To jelo ve vedlejším pruhu a pomalu předjíždělo kamion.

Auto po střetu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo. V tu chvíli v něm seděla 26letá řidička a její o tři roky starší přítel. Z nehody ale vyvázli jen s drobnými poraněními.

Lacina celou událost popisuje jako nehodu a odmítá, že by chtěl lidem v autě ublížit. Na silnici prý zastavil a nabídl posádce pomoc. Pokud soud jeho argumenty neuzná, hrozí mu až 12 let vězení.

Martin Hromádka, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme