Řidič, který zabil tři lidi, stále jezdí po silnicích

V Plzni na tramvajovém ostrůvku, kde před dvěma lety opilý řidič zabil tři mladé lidi, stojí nový pomník. Na místě tragédie připomíná zmařené životy a upozorňuje na to, že Adolf Pech je stále na svobodě. Pozůstalí a přátelé obětí dopravní nehody také připomínají, že brněnský soud ani Pechovi neodebral řidičský průkaz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rozbitá zastávka tramvaje | Foto: Jan Rosenauer

Právě před dvěma lety zabil na tramvajovém můstku opilý řidič Adolf Pech tři mladé lidi. Plzeňské soudy ho sice poměrně rychle odsoudili k osmiletému trestu a zákazu řízení, ale nejvyšší soud kvůli formálním nedostatkům oba tresty zrušil a nařídil nové jednání. Otec jedné z obětí Zdeněk Henýsek stále doufá, že Adolf Pech trestu neujde. "Já nechápu paní soudkyni Roušlovou z Njevyššího soudu. Dejme tomu může mít svůj vlastní názor na to, že krajský soud dostatečně nedoložil, jestli pan Pech byl nebo nebyl příčetný, tak mohla vrátit krajskému soudu ty věci k dopracování, ale rozhodně nechápu, proč zrušila všechna rozhodnutí, tedy i odebrání řidičského průkazu, když on prokazatelně pil a navíc se tím hájil, že pil."

Také autor pomníku Karel Dolejš, stále doufá, že Pech bude ještě potrestán. "Samozřejmě jsem ochotný obnovovat tu samolepku podle aktuálních dalších událostí, anebo strhnout některé, asi tu poslední řádku bych rád strhnul, pokud bude moci, ale jako občan se nejvíce těším na to, aby nemohl jezdit na silnicích."

Markéta Kaclová, Martin Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme