Řidič na D1 vybržďoval auto s malým synem. Od soudu odešel s podmínkou a zákazem řízení

Řidič z dálnice D1 dostal za takzvané vybržďování podmíněný trest a čtyřletý zákaz řízení. Zpomalit se přitom snažil vůz, ve kterém cestovala bývalá družka a jeho malý syn. Soud se ve středu přiklonil k názoru, že muž nespáchal pokus o těžkou újmu na zdraví, ale mírněji postižitelný trestný čin nebezpečného vyhrožování. Státní zástupkyně pro řidiče požadovala pětiletý trest. Verdikt není pravomocný.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (Ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Incident se stal loni 12. srpna na pražském úseku dálnice D1 ve směru na Brno. Řidič Fordu Transit opakovaně ohrozil posádku menšího Fordu Mondeo.

Auto s expřítelkyní a synem jsem nevybržďoval, odmítl obžalovaný. Hrozí mu až 12 let vězení

Číst článek

Ve voze cestovali jeho někdejší partnerka, tříletý syn a jeho nevlastní dědeček, bývalý profesionální řidič, jenž si incident nahrál na kameru v autě.

Po několika nebezpečných manévrech, kvůli nimž muselo mondeo intenzivně brzdit do téměř úplného zastavení, pachatel údajně ženě zatelefonoval a hrozil jí, že „to do nich napálí". Zanedlouho pak přidal další vybržďování.

Obžalovaný se hájil tím, že jel jako obvykle do práce a nejprve nevěděl, kdo v druhém autě sedí. Z vozu prý totiž někdo vyhodil předmět, který mu poškodil čelní sklo. Proto se snažil upozornit a zastavit jeho řidiče, rozhodně prý nikoho nevybržďoval.

„Trestnou činnost naprosto bagatelizuje. Můj dojem z něj je, že mu do současné doby vůbec nedošlo, že mohl zabít svého syna. Upřednostnil své osobní zájmy a rozpor s přítelkyní. Chybí mu jakýkoliv náhled na věc, poučení se. Nezaznamenala jsem, že by toho litoval," uvedla na mužovu adresu státní zástupkyně Radka Miclíková.

Advokát obžalovaného soudu navrhoval předání věci do přestupkového řízení. Obžaloba vyhodnotila skutek jako pokus o těžké ublížení na zdraví více lidí a dítěte, za který řidiči hrozilo pět až 12 let vězení. U nebezpečného vyhrožování vůči dítěti lze uložit maximálně tři roky za mřížemi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme