Řidič odsouzený za pomalování plakátů politiků do vězení nenastoupil

Řidič Olomouckého dopravního podniku Roman Smetana, který před dvěma lety pomaloval předvolební reklamy politických stran, do vězení nenastoupil. Lhůta mu vypršela dnes ve čtrnáct hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení (ilustrační foto) | Zdroj: Vězeňská služba ČR

Ve vězení má třicetiletý Roman Smetana podle soudu strávit sto dní. Už dříve ale avizoval, že do vězení dobrovolně nenastoupí, protože si nepřipadá nebezpečný a nevidí potřebu se napravit.

Ráno při nástupu do dnešní směny tento svůj postoj Radiožurnálu potvrdil. Bere to prý jako pokračování svého protestu proti politickým stranám a politice vůbec.

Podle něj je protest formou malování a psaní na předvolební plakáty legitimním vyjádřením názoru, protože volební kampaň je z větší míry hrazená z prostředků daňových poplatníků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Řidič Roman Smetana odsouzený za pomalování předvolebních plakátů do vězení nenastoupil. Podrobnosti od reportérky Radiožurnálu Aleny Vykydalové.

Mluvčí vazební věznice Markéta Zimová Radiožurnálu řekla, že v úterý vyrozumí o situaci okresní soud, který poté požádá policejní orgán, aby Romana Smetanu do výkonu trestu převedl.

"Mě ta představa také nějak neláká, ale nevidím důvod, proč ustupovat. Když si pro mě přijdou, tak budu mít na výběr? Asi těžko, že...?" řekl Smetana Radiožurnálu.

Teď mu však navíc hrozí i trest za maření úředního rozhodnutí. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman k tomu řekl, že rozhodnutí soudu je nutné respektovat. Pokud není muž s verdiktem spokojený, může využít možnost podat opravné prostředky, tedy odvolání a dovolání.

Jak se bude situace vyvíjet dále, prý Smetana ale neví. „Já jsem toto s vedením podniku neprobíral, takže nevím, jak to nakonec skončí. Jen bych řekl, že na své práci až tak moc nelpím,“ dodal.

Necítím potřebu napravovat se, říká odsouzený řidič z Olomouce

Číst článek

Reportérce Radiožurnálu Aleně Vykydalové odpoledne textovou zprávou Smetana potvrdil, že na vlastní žádost dnes uzavřel s Dopravním podnikem města Olomouc dohodu o rozvázání pracovního poměru a v úterý už do zaměstnání nenastoupí.

Alena Vykydalová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme