Řidič Porsche hasiče nevybržďoval, rozhodl magistrát. Pokuta je za omezení čtrnáctitunového vozu

Řidič Porsche v polovině května hasiče nevybržďoval. Čtrnáctitunové vozidlo ale omezil, a proto musí zaplatit tisícikorunovou pokutu. Rozhodl o tom pražský magistrát, který se případem zabýval. Hasiči v květnu zveřejnili záběry z cesty v pražských Holešovicích. Řidič luxusního auta je podle nich nebezpečně předjel a potom je začal ohrožovat pomalou jízdou. Muž ale jejich verzi odmítal. A magistrát mu dal nyní částečně za pravdu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Porsche zpomalilo čtrnáctitunové hasičské auto. | Foto: Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy

„Magistrát uložil řidiči pokutu za přestupek podle zákona o silničním provozu. Pokuta se pohybuje v polovině maximální možné míry, kterou ukládá zákon,“ řekl pro Český rozhlas Regina mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Světle modré sportovní Porsche v polovině května v pražských Holešovicích předjelo hasičské auto, které se vracelo ze zásahu na základnu. Hasiči jízdu řidiče natočili na video.

Jednačtyřicetiletý muž se během jízdy dopustil podle policie hned několika přestupků. Hrozila mu podle nich pokuta až 10 tisíc korun a zákaz řízení v rozmezí od půl do jednoho roku.

Řidič luxusního vozu ale verzi hasičů a policie odmítal a pražskému magistrátu předal záznam z kamery ve svém autě.

„Po cestě do holešovické tržnice jsem relativně na pohodu předjel hasiče. Nenechali si to líbit a začali troubit. Následovalo zpomalování, opakované troubení, zastavení, další troubení, hulákání a mrzení,“ napsal na facebokovém profilu řidič, jehož jméno redakce zná, ale který si přál zůstat v anonymitě, protože se prý stává terčem osobních útoků.

A pražský magistrát mu dal částečně za pravdu. Pokutu mu udělil pouze za náhlé zastavení uprostřed silnice na konci incidentu.

„Jako náhlé zastavení, aniž by to zásadním způsobem vyžadovala bezpečnost silničního provozu, lze hodnotit situaci po odbočení do ulice K Průhonu, kde řidič vozidla Porsche, následován vozidlem HZS, náhle se svým vozidlem zastavil, navíc uprostřed pozemní komunikace,“ uvedl pražský magistrát v odůvodnění, které řidič zveřejnil na facebooku.

„Štve mě, že jsem se nechal troubením vyprovokovat a nehodil jsem cisternu za hlavu. Diametrální rozdíl mezi tím, jak věc vyhrotili hasiči s policajtama a jak ji prošetřil nezávislý správní úřad, je ale smutným mementem dnešní doby,“ uzavírá na facebooku řidič.

Pražští hasiči se nechtějí vyjadřovat k tomu, jak úředníci přestupek vyhodnotili.

ako, fir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme