Řidiče budou o Velikonocích hlídat i neoznačené Octavie, Superby a Passaty

Loňský rok byl pro motocyklisty na českých silnicích nejtragičtější za poslední tři roky. Při nehodách jich zemřelo 90, o jednoho víc než o rok dřív. Vyplývá to z údajů Týmu silniční bezpečnosti. A hlavně na motorkáře se chce policie zaměřit o tomto prodlouženém víkendu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový policejní Passat | Foto: Radek Ctibor

„Do akce zapojíme i naše nová vozidla, která jsou určena pro skrytý dohled. Jedná se o moderní vozidla Škoda Octavia, zapojen bude také policejní Superb a policejní Passaty,“ potvrdila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Na řidiče, a nejen ty na motorkách, bude až do pondělí dohlížet celkem tři tisíce policistů. Zaměří se mimo jiné na řízení pod vlivem alkoholu. Chtějí být vidět nejen na hlavních tazích, ale i na silnicích nižších tříd.

„Budeme cílit na významné silniční tahy, silnice I. tříd, dálnice a samozřejmě budeme reagovat i na nějaké lokální akce. Policisté se zaměří zejména na dohled bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a mimo jiné i na alkohol,“ popsal ředitel dopravní policie Tomáše Lerch.

S policisty budou u některých kontrol také pracovníci Besipu. Chtějí odměňovat řidiče, kteří projdou kontrolou.

Loni během svátků zemřelo na silnicích 14 lidí, z toho bylo pět pod vlivem alkoholu.

ČRo, Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme