Řidiče mnohde potrápilo husté sněžení

Sníh a déšť komplikovaly cestu motoristům prakticky po celé republice. Řidiči se potýkali se zhoršenou viditelností a nárazovým větrem. V Pardubickém kraj mají silničáři v terénu prakticky veškerou techniku a motoristy nabádají k opatrné jízdě. Husté sněžení komplikovalo dopravu na Šumpersku a Jesenicku. V obou regionech od rána vydatně sněží a cestáře podle všeho čeká velmi rušná noc.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sníh na silnici

sníh na silnici | Foto: Jan Rosenauer

Největší problémy mají nákladní vozidla tradičně na Červenohorském sedle - během dne jich tam několik uvízlo. Nejhůř jsou na tom ta, která nejsou naložená. Na jednom místě stála i několik hodin. Podle silničářů se ale kamiony nemohly dostat i do daleko mírnějších kopců; někteří řidiči měli potíže i na rovince.

Vzhledem k vydatnému sněžení jsou silničáři nepřetržitě v terénu. V nižších polohách napadlo do tří centimetrů sněhu a ve vyšších až deset. Nadílka potěšila hlavně lyžaře a provozovatele vleků s hoteliéry. Dlouho se ale zřejmě radovat nebudou - ke konci týdne se má totiž opět výrazně oteplit.

Husté sněžení komplikuje dopravu také v horských oblastech trutnovského okresu. Podle Františka Záleského z trutnovského dispečinku Správy a údržby silnic je sjízdnost zhoršená v úsecích, které jsou udržovány jen inertním posypem, jako třeba v Jánských Lázních či na Pomezních Boudách.

Bezproblémový je příjezd do Pece pod Sněžkou, kde silničáři vozovky solí. Tamní střediska nabízejí kvalitní podmínky pro lyžování, jak Českému rozhlasu potvrdil ředitel areálu Zahrádky František Vambera. "V Peci pod Sněžkou napadlo zhruba 30 centimetrů sněhu a lyžování je velice dobré."

Marika Táborská, Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme