Řidiče, silničáře i železničáře čeká zřejmě perná noc

V noci se mohou tvořit sněhové jazyky a závěje. A to už od 400 metrů nad mořem. V hustém sněžení se také sníží viditelnost. Situaci může zhoršovat i vítr, který by v nižších polohách neměl mít už velkou sílu, ale v nadmořské výšce nad 600 metrů může v nárazech dosáhnout kolem 75 kilometrů za hodinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněhová kalamita | Foto: Jan Rosenauer

Krušné to bude asi ve východních Čechách. Hydrometeorologický ústav v Hradci Králové všechny varuje před hustým sněžením a silným větrem, při kterém se budou už v nižších polohách tvořit sněhové jazyky a závěje.

Českému rozhlasu to potvrdil hradecký meteorolog Jindřich Pozler: "Nejhorší situace nastane asi v nočních hodinách. Počítáme, že se rozchumelí trvale, může napadnout kolem 15 cm sněhu - v horských polohách až 30 cm. Zesílí vítr od severozápadu, je nebezpečí vzniku závějí. Upozorňovali jsme České dráhy i silničáře, aby si dávali pozor a připravili si pohotovosti na odstraňování případných následků."

Na Liberecku má dnes večer podle předpovědi meteorologů velmi hustě sněžit a objevit se má i mrznoucí déšť. Jak upozorňuje Jiří Vronský z Krajské správy a údržby silnic, vozovky mohou i přes preventivní údržbu silně namrzat.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Karel Sladký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme