Řidiči: 12 bodů a dost!

Od příštího léta by řidiči mohli jezdit podle nových přísnějších pravidel silničního provozu. Ministerstvo dopravy navrhuje mimo jiné i zavedení bodového trestání řidičů. Systém nám popsal ministr dopravy Milan Šimonovský. "Každý řidič, který udělá přestupek, tak v přestupkovém zákoně, který také novelizujeme, je přesně stanoveno za přestupek jeho skutkovou podstatu, jaká míra bodů se přičítá tomuto řidiči na konto. Při dosažení 12 bodů, bude mít řidič čas přemýšlet, oprávnění k řízení motorového vozidla mu bude zadrženo, navrhujeme dobu 2 roky. Potom projde přezkoušením a udělá si nové oprávnění."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní značení

Navrhované zpřísnění pravidel silničního provozu by přivítali i policisté, potvrzuje Stanislav Huml ze Středočeské dopravní policie. "My potřebujeme mít možnost přitvrdit a vyřadit člověka, který soustavně porušuje dopravní předpisy na dobu nezbytně nutnou, než se umravní."

Proto má být policii opět vrácena možnost odebrat řidičské oprávnění řidiči pod vlivem alkoholu nebo drog. "Pak je tomuto řidiči dočasně zadrženo oprávnění k řízení a je to předáno správnímu orgánu a navíc je znehybněno jeho vozidlo. To znamená, že ty časté případy, kdy řidič počkal až hlídka odjede a vzal si náhradní klíče a odjel, tak už se nebudou opakovat."

Kromě trestných bodů, se plánuje také nařízení o používání dětských autosedaček na všech silnicích. Další novinkou by mohlo být i znovuzavedení možnosti pro policisty, kteří zjistí, že v autě sedí podnapilý řidič, zabavit mu průkaz hned na místě a zajistit jeho vůz.

Markéta Kaclová, Jan Říha, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme