Řidiči měli kvůli počasí další krušný den

Sněhové vánice a silný vítr komplikoval celý den provoz na českých silnicích. Především ve vyšších polohách připravil řidičům krušné chvíle. Do hor by auta neměla jezdit bez sněhových řetězů. Nejvíce kritická situace byla snad v Karlovarském kraji, kde řada vozů uvízla na cestě především k hraničních přechodům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

husté sněžení na Vysočině | Foto: Luboš Pavlíček

Cesty jsou ve výše položených oblastech kraje teď už většinou sjízdné. Problém ale stále zůstává na silnici z Božího Daru na Vejprty a Klínovec. Jak dodává dispečer krajské správy a údržby silnic Lukáš Urbam, ta bude od večera po celou noc zavřená: "Se předpokládá, že přívaly sněhu budou pokračovat. A vzhledem k povětrnostním podmínkám projede auto a za ním se to znovu zavírá. Takže taková to je situace".

Hraniční přechod do Německa na Božím Daru je sice v provozu, ale dojede k němu jen minimum vozů.

Komplikace působí sníh i v jiných částech republiky. Na Šumavě se tvoří sněhové jazyky. Na Jablonecku a na Semilsku se vytvořily obtížně sjízdné ledové plotny. Na silnicích, kde se nepoužívá chemická sůl, začal rozbředlý sníh namrzat.

Nad Krkonošemi a Jizerskými horami se přehnalo přes den ještě několik menších vánic, nezpůsobily však takové problémy jako ranní husté sněžení. Mnoho silnic však napadaný sníh značně zúžil a doprava vázla.

Sněhové přeháňky komplikovaly dopravu i v Beskydech. Na silnicích tam ležela souvislá vrstva ujetého namrzlého sněhu. Všechny cesty se ale dařilo silničářům držet sjízdné.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme