Řidiči poškození výpadkem registru vozidel můžou od státu žádat náhradu

I druhý den po svém spuštění dnes na řadě míst registry vozidel nefungovaly, jak měly. Řidiči, kterým kvůli výpadku registru vznikla škoda, ale můžou po státu žádat náhradu. Samotný systém je už sice podle ministerstva dopravy v pořádku, s problémy se ale stále potýká technické vybavení úřadů, hlavně tiskárny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přepážky registru vozidel v Brně dnes byly od rána plně vytížené - všechno ale vyřídit nešlo

Přepážky registru vozidel v Brně dnes byly od rána plně vytížené - všechno ale vyřídit nešlo | Foto: Vladan Dokoupil

„Pokud občané uznají, že jim tímto způsobem vznikla škoda, tak je podle příslušného zákona možné takovou škodu požadovat po státu,“ potvrdil mluvčí ministerstva dopravy Jakub Žižka.

„To znamená, že by se občané mohli se svou žádostí obracet buď přímo na registrační místa, případně na ministerstvo dopravy s tím, že mohou takovou žádost podávat přímo na email zelené linky ministerstva dopravy zelenalinka@mdcr.cz.“

Registr vozidel na mnoha místech republiky stále funguje s potížemi

Číst článek

Spouštění nového registru vozidel na mnoha místech republiky i nadále doprovázejí komplikace. V pondělí systém kvůli technickým potížím zkolaboval a lidé kvůli tomu nemohli přihlašovat a odhlašovat vozidla. Ministr dopravy se motoristům za způsobené problémy omluvil.

Hlavní výhodou nového registru by měl být bezpečný a rychlý přístup k datům. Bude napojený na policii, základní registry i evidenci kradených aut v zahraničí.

Nový software registru stál resort 37 milionů korun. Dalších 10 milionů šlo na dotaci pro obce, aby registr mohly provozovat.

Matěj Skalický, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme