Řidiči si mohou pomocí SMS ověřit alkohol v krvi

Sednout do auta a mít jistotu, že se vypitá sklenička z krve řidiče už dostatečně odbourala. Takovou službu by měl poskytovat projekt Promile SMS, který dnes představí občanské sdružení Sananim a jeho partneři.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobilní telefon Nokia

Mobilní telefon Nokia | Foto: Jan Rosenauer

Prostřednictvím služby Promile SMS dostanou řidiči orientační informaci o jejich aktuální hladině alkoholu v krvi a o čase, kdy mohou po vypití skleničky znovu sednout za volant.

Jak vysvětlil ředitel pro informatiku Sananimu Pavel Kubů, řidič odešle SMS zprávu, ve které sdělí svoje pohlaví, věk a váhu, hodinu, kdy začal s aktuální konzumací alkoholu, a počet typických sklenic pro jednotlivé druhy alkoholických nápojů, které vypil.

"Zpátky vám přijde odpověď, ve které se dozvíte kolik gramů alkoholu jste zkonzumoval, jako máte aktuální hladinu alkoholu, kdy budete opět střízliví a stručné informace o rizicích spojených s danou hladinou alkoholu pro člověka, který není přivyklý účinkům," řekl Kubů.

Podrobné informace, jak používat tuto službu, naleznou zájemci na internetové adrese www.promileSMS.cz.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme