Řidičský průkaz už si do konce roku tisíce lidí nevymění

Vyměnit všechny řidičské průkazy se do konce roku nepodaří. Přesto si je ještě více než půl milionu řidičů nestihlo dojít pro nový. Akce se týká řidičských průkazů vydaných do roku 2000.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řidičský průkaz

řidičský průkaz | Foto: Alena Palečková

Jejich držitelé mají přitom od dnešního dne na zažádání o bezplatnou výměnu už jenom jeden měsíc. Později podané žádosti nebude možné do konce roku vyřídit, upozorňuje Martin Novák z ministerstva dopravy.

„Na to, aby se kapacita zvládla, by bylo potřeba vyměnit měsíčně 260 tisíc řidičských průkazů. Ministerstvo dopravy už nyní ví, že to není možné. Limit ve státní tiskárně cenin je 90 tisíc řidičských průkazů a na obcích s rozšířenou působností, které mají řidičské průkazy na starosti, je asi 100 tisíc měsíčně,“ přiznává Martin Novák z ministerstva dopravy.


Nejhůře na tom budou řidiči z Prahy. Těch, kteří nechali výměnu na poslední chvíli, tu je stále téměř sedmdesát tisíc a na přepážkách se čeká přes dvě hodiny.

Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme