Poslední možnost vyměnit si řidičský průkaz z roku 2007. Tisícům řidičů od Nového roku propadne

Za dva dny končí platnost řidičského oprávnění lidem, kteří jej získali před deseti lety. V roce 2007 úřady vydaly rekordní počet – téměř milion sto padesát tisíc řidičských průkazů. Pátek 29. prosince je tedy posledním dnem v letošním roce, kdy je možné požádat o jeho výměnu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zkontrolujte si platnost svého řidičského průkazu (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

Řidičský průkaz, kterému v letošním roce končí platnost, si do začátku prosince stihlo vyměnit téměř půl milionů řidičů.

„Pro nový doklad si tak přišlo 60 procent motoristů. Řidičů, kteří si propadlý doklad nevyměnili, bylo k 1. prosinci téměř 249 tisíc,“ říká Lenka Rezková z ministerstva dopravy.

Řidičské průkazy vyměňují na úřadech obcí s rozšířenou působností, a to podle místa trvalého bydliště žadatele. V Brně dnes o něj žádal třeba pan Jan.

„Tchyně říkala, že má propadlý řidičák, tak jsem se podíval také. A dneska jsem šel, protože jsem očekával, že tady bude nejméně lidí,“ popsal Radiožurnálu.

Řidičům, kteří se při policejní kontrole prokážou prošlým dokladem, hrozí na místě pokuta až do výše dvou tisíc korun.

Jan Pastor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme