Rischelová se ujme funkce předsedkyně ČSÚ

Český statistický úřad má ode dneška novou předsedkyni. Po Janu Fischerovi je novou předsedkyní úřadu rektorka Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem Iva Ritschelová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ing. Iva Ritschelová

Ritschelová chce pokračovat v linii, kterou v české statistice její předchůdce nastavil.

„Sebedokonaljěí a sebepřesnější statistika nikdy nenahradí uvážlivé a správné rozhodnutí politiků. Jedním z mých cílů proto bude zajištění takzvané statistické osvěty a zlepšení spolupráce mezi ČSÚ, politiky, potažmo odbornou a laickou veřejností,“ uvedla Ritschelová.

Ve své vědecké práci se dosavadní rektorka zabývá makroekonomickými aspekty tvorby a ochrany životního prostředí. Účastní se zasedání sekce statistiky životního prostředí Eurostatu a Evropské hospodářské komise a je mimo jiné autorkou kapitoly Životní prostředí v ročence ČSÚ.

Do nové funkce by měl dnes nastoupit i expremiér a bývalý šéf Českého statistického úřadu Jan Fischer. Působit má na postu viceprezidenta Evropské banky pro obnovu a rozvoj.

Věra Pfeifferová, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme