Někdejšího Rittigova advokáta Michala a podnikatele Überalla obžaloval státní zástupce z krácení daní

Vrchní státní zastupitelství v Praze obžalovalo dva lidi z krácení daní při prodeji pozemků v pražských Hodkovičkách. Na webu to v pátek uvedl dozorující žalobce Adam Borgula. Podle dřívějších informací se stíhání týká advokáta Davida Michala a podnikatele Ferdinanda Überalla. Michal figuruje v několika kauzách společně s lobbistou Ivem Rittigem.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie navrhla obžalovat advokáta Davida Michala z krácení daní | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Oběma mužům hrozí v případě prokázání viny pět až deset let vězení. Obžalobou se bude zabývat pražský městský soud, uvedl Borgula na webu.

Policie navrhla obžalovat Rittigova advokáta Michala a jeho spolupracovníka Überalla z krácení daní

Číst článek

Dvojici obvinili kriminalisté loni v lednu. Borgula tehdy uvedl, že muži nepodali za kyperskou společnost daňové přiznání a neuhradili daň, ačkoliv nastalo zdanitelné plnění. Podle vyšetřovatelů tak způsobili škodu přes 38 milionů korun. Detektivové při vyšetřování podle médií vycházeli mimo jiné z policejních odposlechů v advokátní kanceláři MSB Legal, v níž Michal působí.

Server iROZHLAS.cz v minulosti napsal, že prodej nemovitostí v Hodkovičkách se uskutečnil v polovině roku 2015. Pozemky vlastnila firma Randwick Trade, která měla sídlo v Česku a majitele na Kypru. Dříve nemovitosti ovládala další kyperská firma Certonia. Tu podle serveru zastupovali lidé kolem MSB Legal.

Vymysleli si pseudokauzu a pak u mě rybařili, stěžuje si Rittigův advokát u Ústavního soudu

Číst článek

Michal i Überall jsou společně s lobbistou Rittigem obžalováni i v kauze jízdenek pro dopravní podnik, v níž soud letos v květnu všechny obžalované nepravomocně osvobodil.

Michal a Rittig čelí obžalobě také za to, že jim někdejší šéfka premiérova kabinetu Jana Nečasová (dříve Nagyová) vyzradila utajovanou zprávu BIS. Advokát byl stíhaný rovněž v případu vytunelování petrochemické firmy Oleo Chemical, kde byl pravomocně zproštěn viny. Státní zástupce však podal dovolání v jeho neprospěch.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme