Řízení plzeňských práv se ujal nový děkan Růžička

Plzeňská práva ode dneška vede nový děkan. Květoslav Růžička v polovině října jednoznačně porazil největšího favorita voleb profesora Karla Eliáše. Na místě střídá Jiřího Pospíšila, který fakultu převzal v době odhalení plagiátorské kauzy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

Hlavní prioritou Květoslava Růžičky v nové funkci bude hledání sponzorů, protože šetřit už prý není téměř kde:

„Na naší fakultě jsou nejnižší platy ve srovnání s ostatními právnickými fakultami, i s ostatními fakultami univerzity. Já třeba osobně si dám děkanský plat až od ledna, takže už i tím trošku ušetříme,“ říká nový děkan plzeňských práv.

Fakulta potřebuje jen do konce roku najít zhruba 2,5 milionu korun. Jedním z prvních úkolů, které bude Růžička řešit, je ukončené studium u více než dvou set studentů. Ti podle něj doplatili na zavedení kreditního systému:

„Během hry byla změněna pravidla, byl zaveden kreditní systém. Podle mého názoru když se zavádí kreditní systém, má být zaveden od prvého ročníku a potom postupně pokračovat všemi ročníky.“

„Tady byl zaveden ve všech ročnících, a pak je otázka, zda studenti měli dostatečný časový úsek k tomu, aby ty své povinnosti, které nemohli splnit, mohli splnit,“ vysvětlil děkan Růžička.

Studenti, kterým bude žádost uznána, se znovu zařadí do studijního programu.

David Havlena, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme