Robert Piksa podle Úřad vlády nikdy nebyl poradcem premiéra

Kauza údajného podplácení při privatizaci Unipetrolu dostává další rozměr. Robert Piksa, třetí účastník schůzek, na kterých se scházeli bývalý ředitel kabinetu Zdeněk Doležel a polský lobbista Jacek Spyra, se totiž vydával za externího poradce premiéra Jiřího Paroubka neoprávněně. Úřad vlády jednoznačně trvá na tom, že Piksa nikdy poradcem šéfa kabinetu nebyl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf Úřadu vlády Ivan Přikryl | Zdroj: ČTK

Piksa se přitom prokazoval externí průkazkou, která ho ke vstupu do Úřadu vlády opravňovala. Piksu společně s bývalým ředitelem premiérova kabinetu Zdeňkem Doleželem a polským lobbistou Jackem Spyrou natočila televize Nova, jak se baví o korupci týkající se privatizace Unipetrolu. Podle vedoucího Úřadu vlády Ivana Přikryla Piksa dostal průkazku s pomocí Doležela.

"Pan Piksa nikdy poradcem premiéra nebyl. Já jsem pouze zjistil, že kdokoliv, tedy včetně pana Doležala, mohl návrh na vydání karty dát. Já to považuji za nesprávné a také nehodné toho, aby se po Úřadu vlády pohyboval někdo, koho si nepřeje premiér nebo vedoucí Úřadu. Proto jsem udělal opatření, že už se to opakovat nebude a bez mého souhlasu nikdo průkazku nedostane," řekl Přikryl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu.

Podle Přikryla Doležel z Piksy poradce premiéra udělat chtěl. Oficiálně se tak ale nikdy nestalo: "Úřad vlády nezpochybňuje, že se pan Piksa pohyboval po Úřadu vlády a stýkal se zatím po nezjištěnou dobu s vedoucím Úřadu Doležalem, možná s jinými lidmi. Také nezpochybňujeme, že byl vypracován 16. 8. návrh pro předsedu vlády, kde je pan Piksa zmiňován, charakterizován panem Doležalem jako špičkový manažer, ovšem nikdy nebylo dáno rozhodnutí."

Ondřej Černý, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme