Brněnská buňka ANO není stále plně obnovena. Novou přihlášku zatím nepodal ani ministr Plaga

Je tomu přes pět měsíců, co hnutí ANO kvůli sporům a možnému napojení části členů na pochybné kauzy rozpustilo svoji brněnskou organizaci a začalo budovat novou. Členství tehdy vedení zrušilo zhruba dvěma stovkám straníků, mezi nimiž byl i stávající ministr školství a tělovýchovy Robert Plaga. Ten doposud novou přihlášku neobnovil.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyjádření ministra se nepodařilo získat. Mluvčí Aneta Lednová pouze napsala, že „ministr školství Robert Plaga je nyní plně zaměstnán řešením prioritních úkolů v oblasti školství“. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Brněnskou organizaci vedení strany rozpustilo k 16. červnu 2020.

Podle předsedy jihomoravského hnutí ANO Lubomíra Wenzla má nyní strana přes sto zájemců o členství v nové organizaci Brno-město.

„Přihlášky podali i bývalí straníci, kterým bylo ukončeno členství, ale jsou tam i přihlášky lidí, kteří doposud v hnutí ANO nebyli,“ popsal v pondělí pro iROZHLAS.cz.

Do nové brněnské buňky hnutí ANO se přihlásilo už téměř 100 lidí. První budou přijatí na přelomu roku

Číst článek

K tomu, kdo přihlášku podal, a kdo ne, se předseda krajského hnutí nechtěl vyjadřovat. „To beru jako interní věc,“ řekl pouze.

Manažerka krajského hnutí Jana Lancůchová nicméně přiblížila, že organizace doposud neobdržela přihlášku od ministra školství Roberta Plagy. Ten tak od června vystupuje jako ministr za hnutí ANO.

Informaci o jeho dalším postupu nemá ani mluvčí hnutí ANO Martin Vodička. „Je to spíše otázka přímo na něj,“ řekl.

Vyjádření šéfa resortu se ale nepodařilo získat. Mluvčí Aneta Lednová pouze napsala, že „ministr školství Robert Plaga je nyní plně zaměstnán řešením prioritních úkolů v oblasti školství“.

Švachula po více než roce a půl opustil vazbu. Pohyb souzeného exradního bude monitorovat náramek

Číst článek

Na webu celostátního hnutí ANO je Robert Plaga nicméně veden vedle ministrů se stranickou knížkou bez rozlišení. Podobně jako ministr zdravotnictví Jan Blatný nebo ministryně spravedlnosti Marie Benešová.

Rozhodnutí o zrušení buňky přijalo předsednictvo hnutí ANO po jarních sporech v brněnské organizaci. Předseda hnutí Andrej Babiš nechtěl mezi členy lidi, kteří byli napojeni na pochybné kauzy kolem loňské policejní razie na radnici Brno-střed.

Bývalý místostarosta a tehdejší politik ANO Jiří Švachula skončil kvůli podezření z korupce na rok a půl roku ve vazbě. O propuštění rozhodl Krajský soud v Brně 5. listopadu. Švachula se ale na svobodu nedostal, jeho pohyb kontroluje elektronický náramek, nesmí překročit státní hranice a musí se hlásit probačnímu úředníkovi.

Barbora Navrátilová, sto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme