Rodiče ke ztraceným dětem dovedl dopis. Četli jsme ho pořád dokola, říká matka

Deset dní policie pátrala po dvou ztracených dětech z Litoměřicka. Nakonec je našli rodiče zavřené v garáži, dovedl je k nim dopis, který jim dovolil únosce poslat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Garáž ve čtvrti Střekovv Ústí nad Labem, kterou detektivové zajistili v souvislosti s náhlým zmizením třináctileté dívky a šestnáctiletého chlapce | Foto: Jan Bachorík

I když po dětech pátrala od 28. srpna policie, rodiče se rozhodli zkusit děti najít sami. Využívali sociální sítě, prohledávali obci i okolí. V polovině týdne dostala rodina dopis, který napsal sám pohřešovaný chlapec.

„Četli jsme ho pořád dokola i s našimi známými, nakonec jsme našli několik stop. Nejdříve jsme se vydali do Lovosic, což se později ukázalo, jako chyba,“ vyprávěla matka.

Soud poslal muže, který držel děti v garáži, do vazby. Přiznal se, hrozí mu 8 let vězení

Číst článek

„Mezi ostatními slovy v dopise, v části, kde se s námi syn loučil a zároveň doufal, že se ještě někdy všichni setkáme byl nápis 'Poliklinika Střekov – garáže'. Později jsme mezi ostatními opravdu našli garáž, ze které hrálo nahlas rádio. Na děti jsme se museli dobouchat,“ popisovala závěr pátrání.

Soud poslal únosce v sobotu do vazby, muž se k činu sám přiznal. Zdeněk H. je obviněn z omezování svobody, vydírání, ohrožováníí výchovy dětí a šíření pornografie. Hrozí mu až 8 let vězení.

Policie se odmítla k případu sdělit detaily, další informace chce zveřejnit až v úterý na tiskové konferenci.

ČRo, Lucie Valášková, Kateřina Golasovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme