Rodiče ke ztraceným dětem dovedl dopis. Četli jsme ho pořád dokola, říká matka

Deset dní policie pátrala po dvou ztracených dětech z Litoměřicka. Nakonec je našli rodiče zavřené v garáži, dovedl je k nim dopis, který jim dovolil únosce poslat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Garáž ve čtvrti Střekovv Ústí nad Labem, kterou detektivové zajistili v souvislosti s náhlým zmizením třináctileté dívky a šestnáctiletého chlapce | Foto: Jan Bachorík

I když po dětech pátrala od 28. srpna policie, rodiče se rozhodli zkusit děti najít sami. Využívali sociální sítě, prohledávali obci i okolí. V polovině týdne dostala rodina dopis, který napsal sám pohřešovaný chlapec.

„Četli jsme ho pořád dokola i s našimi známými, nakonec jsme našli několik stop. Nejdříve jsme se vydali do Lovosic, což se později ukázalo, jako chyba,“ vyprávěla matka.

Soud poslal muže, který držel děti v garáži, do vazby. Přiznal se, hrozí mu 8 let vězení

Číst článek

„Mezi ostatními slovy v dopise, v části, kde se s námi syn loučil a zároveň doufal, že se ještě někdy všichni setkáme byl nápis 'Poliklinika Střekov – garáže'. Později jsme mezi ostatními opravdu našli garáž, ze které hrálo nahlas rádio. Na děti jsme se museli dobouchat,“ popisovala závěr pátrání.

Soud poslal únosce v sobotu do vazby, muž se k činu sám přiznal. Zdeněk H. je obviněn z omezování svobody, vydírání, ohrožováníí výchovy dětí a šíření pornografie. Hrozí mu až 8 let vězení.

Policie se odmítla k případu sdělit detaily, další informace chce zveřejnit až v úterý na tiskové konferenci.

ČRo, Lucie Valášková, Kateřina Golasovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme