Rodina z Vítkova , napadená žháři, se stěhovala do nového

Romská rodina z Vítkova, na kterou zaútočili zápalnými lahvemi pravicoví radikálové, se přestěhovala z provizorní ubytovny. Nový domov našla v nedalekém městečku Budišov nad Budišovkou, kde si z výtěžku z humanitární sbírky koupila starší domek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tragický požár rodinného domu ve Vítkově

Tragický požár rodinného domu ve Vítkově | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Těžce popálená Natálka je už několik měsíců v péči lékařů ostravské Fakultní nemocnice. Vánoce by už ale měla strávit s rodinou.

Její matka Anna Siváková je ráda, že už nebudou žít v nevyhovujících podmínkách v ubytovně.

"Na odvoz, na stěhováky nemám peníze, tak jsem se domluvila s rodinou, že mi pomůžou. Sporák mám taky už zapojený, abychom měli na čem vařit pro děti. Jsem ráda, že to tak dopadlo, je to nádherný pocit, mít kam jít," řekla Radiožurnálu Siváková.

Žháři zaútočili na domek rodiny z Vítkova v noci na 19. dubna. Do budovy vhodili tři zápalné láhve naplněné benzinem. Následný požár dům zcela zničil. Z devítičlenné spící rodiny utrpěli popáleniny tři lidé - Anna Siváková, Petr Kudrik a nejvážnější právě jejich dcera. Policie kvůli tomu obvinila čtyři ultrapravicové extremisty z Opavska a Bruntálska.

Andrea Brtníková, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme