Rodiny zastřelených policistů v Protivíně budou odškodněny

Ministerstvo vnitra odškodní rodiny dvou policistů zastřelených v úterý při výkonu služby v Protivíně na Písecku. Oba zabil muž podezřelý ze znásilnění. Jeden z policistů zemřel na místě, další po převozu do nemocnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak pro Český rozhlas Radiožurnál řekl šéf resortu vnitra Stanislav Gross, ministerstvo udělá maximum proto, aby obtížnou situaci pozůstalých po mrtvých policistech co nejvíce zmírnilo. Jak zdůraznil, finanční prostředky nemou nahradit životy, ale přeci jen pomohou. I když konečné výpočty nejsou provedeny, bude se částka v prvním případě pohybovat okolo půl milionu a v druhém kolem tří set tisíc korun.

Česká zbrojovka v Uherském Brodě odmítá spoluzodpovědnost za smrt dvou policistů, které v úterý zastřelil ozbrojený pachatel znásilnění v Protivíně. Objevily se totiž názory, že kriminalisté doplatili na špatný technický stav pistolí, které musí nosit nepřipravené ke střelbě. Nových 46 tisíc zbraní měla už loni začít vyrábět právě brodská zbrojovka. Na rozkaz policejního prezidenta policisté nesmějí z bezpečnostních důvodů nosit zbraň s nábojem v komoře. Zastaralé pistole v minulosti už několikrát samovolně vystřelily. Také ministr vnitra Stanislav Gross ale spekulace o smrti policistů kvůli nepřipravenosti zbraně k použití odmítá.

Milan Kopp, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme