ROI dostává ještě jednu šanci

Nejvyšší soud dnes rozhodoval na návrh vlády o pozastavení činnosti dvou romských politických stran. Důvody byly v obou případech stejné - neinformovaly parlament řádně o svém hospodaření. V případě známější Romské občanské iniciativy soud rozhodnutí odročil. Zmocněnec iniciativy totiž slíbil všechny chybějící dokumenty dodat. Činnost hnutí angažovaných Romů z Českých Budějovic ale pozastavil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer

Českobudějovické romské politické straně nebylo podle soudu možné ani doručit předvolání. Z dané adresy se vracely všechny obsílky s nápisem "adresát neznámý." Angažovaní Romové nedodali úplné výroční finanční zprávy už od roku 1998. Romská občanská iniciativa je sice dodávala, ale bez nezávislých auditů. Její zmocněnec Rudolf Zajda dnes řekl: "Materiály s plným auditem za rok 97 a 98 budou doručeny Nejvyššímu soudu ještě dnes a požadavky na rok 1996 a možná 2000 budou určitě zpracovány zátra." Odročení navrhl vládní zmocněnec Václav Henych, i když jde podle něj ze strany ROI o závažnou chybu. "Ta závažanost obecně spočívá v tom, že nebyl dodržen zákon."

Markéta Kaclová, Vladan Dokoupil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme