Rok ďábla má deset nominací na Českého lva

Hned deset šancí na zisk prestižní filmové ceny Český lev má snímek scenáristy a režiséra Petra Zelenky Rok ďábla. Nominace vyhlásila v pražském kině Lucerna Česká filmová a televizní akademie. Křišťálové sošky naleznou své majitele 1. března.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český lev | Foto: Český lev

Za Rokem ďábla následuje s osmi nominacemi snímek Výlet režisérky Alice Nellis a pomyslné třetí místo náleží dílu Zdeňka Tyce Smradi se sedmi nominacemi. Tyto filmy také zabodovaly v nejvíce ceněných kategoriích nejlepší film, režie a scénář. Rok ďábla byl na Českého lva nominován i za kameru, střih, zvuk, hudbu, kostýmy, výtvarné řešení a výkon Jaromíra Nohavici ve vedlejší roli.

Dále se výčtu objevily filmy Andělská tvář, Musím tě svést, Fimfárum Jana Wericha, Děvčátko a Perníková věž. Z patnácti českých snímků tedy v nominacích uspělo osm.

Kromě zveřejnění nominací byly během večera uděleny i některé ceny. Nejlepším zahraničním filmem je Mluv s ním španělského režiséra Pedro Almodóvara. Jako nejlepší filmový plakát označili akademici dílo Aleše Najbrta a Zuzany Lednické k filmu Rok ďábla. Cenu filmových kritiků za rok 2002 dostala Alice Nellis za film Výlet, cenu čtenářů časopisu Cinema získal Pán prstenů: Společenstvo prstenu.

Jolka Krásná, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme