Rokycanská nemocnice se topí v dluzích a přichází o personál

S velkými problémy se potýká rokycanská nemocnice. Ze zadluženého zařízení začaly odcházet zdravotní sestry, už 20 jich podalo výpověď. Nemocnice totiž nemá ani na výplaty a lidem zaplatila jen malé zálohy. Platební neschopnost zařízení způsobil především výpadek v poskytování péče kvůli téměř půlroční rekonstrukci koncem loňského roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace | Foto: Armáda ČR

Podle rokycanského radního a předsedy zdravotní komise města se odcházející personál bojí životní nejistoty. "Od začátku tohoto roku, kdy zdravotnická zařízení jdou předána pod kraj, dluhy narůstají, nejistota stoupá a lidé utíkají ze zdravotnictví. Nikdo z nich neví, jak zařízení dopadne v příštích týdnech," říká Borek.

V Rokycanech je ochromené například dětské oddělení, kde odcházejí tři zdravotní sestry. Jejich úbytek znamená podle Borka omezení provozu nemocnice, některá oddělení se již musela sestěhovat dohromady a nemocnice tak může zajišťovat jen životně nezbytnou péči.

Možností jak nemocnici pomoci je přitom málo. Krajský radní pro zdravotnictví Jaroslav Kadlec si myslí, že nejednoduší by bylo dluhy nemocnice zaplatit, kraj na to ale nemá peníze. "Další řešení je, kdyby kraj byl ochoten ručit nemovitým majetkem za úvěr, ať už bance nebo městu Rokycany," dodává Kaldec. Radní ale zatím velkou vůli k takovému kroku nemají.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme