U dálnice D5 na Rokycansku havarovalo malé letadlo. Zranění jsou dva muži, jeden vážně

Poblíž dálnice D5 ve směru na Prahu havarovalo v sobotu odpoledne při nouzovém přistání malé letadlo. Dva muži utrpěli zranění, jeden z nich vážná, řekla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová a policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Podle svědků leží převrácené letadlo na střeše v zoraném poli. Sedmasedmdesátiletý pilot se zranil lehce a byl při vědomí.

Rokycany Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letečtí záchranáři

Vážně poraněného muže odvezl do nemocnice vrtulník. Druhý muž z havarovaného letadla, narozený v roce 1942, utrpěl lehká zranění. (ilustrační foto) | Foto: Jan Kostík | Zdroj: HZS hlavního města Prahy

„Záchranná služba z místa transportuje muže, ročník 1938, po kardiopulmonální resuscitaci se zajištěnými dýchacími cestami ve velmi vážném stavu,“ uvedla Svobodová. Muže odvezl do nemocnice vrtulník. Druhý muž z havarovaného letadla, narozený v roce 1942, utrpěl lehká zranění.

„Byl celou dobu při vědomí a je momentálně transportován do fakultní nemocnice na urgentní příjem pro vážný mechanismus úrazu,“ dodala mluvčí.

Letadlo spadlo na úrovni čerpací stanice Shell, která je v opačném směru zhruba na 59. kilometru dálnice. Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku letecké záchranné služby. Podle svědků letadlo leží převrácené na střeše v zoraném poli.

Jiroušková doplnila, že kolem 14.25 se malé sportovní letadlo pokoušelo nouzově přistát. Při přistávacím manévru se převrátilo na kabinu. Stroj pilotoval sedmasedmdesátiletý pilot. Dechová zkouška vyloučila požití alkoholu. Případem se zabývají rokycanští kriminalisté, na místo jede soudní znalec a odborníci z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme