Rokytnice přichází o další majetek

Dnešním dnem pokračuje rozprodávání majetku Rokytnice nad Jizerou. Jde o nedobrovolnou dražbu kvůli nesplácenému úvěru. Minulý týden už rokytničtí přišli o technické služby, garáže, ubytovnu a především byty. O ty byl největší zájem a většinu jich získali cizinci - Rusové a kypersko-italské firmy. Obyvatelé teď žijí v obavách z dalších kroků nových vlastníků. Dnes a zítra se bude dražit téměř 50 pozemků, garáže a kino.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rokytnice nad Jizerou

Právě převodu bytových domů na zahraniční vlastníky se obávají rokytničtí obyvatelé. Nabídkám zahraničních firem ale nejsou schopní konkurovat. Po skončení dražby bude obci patřit už jen radnice, škola, školka, zbrojnice a hřbitov.

Rokytnice patří mezi nejzadluženější obce v České republice. Dluh i s úroky dnes činí téměř 400 miliónů korun - to je zhruba desetinásobek jejího ročního rozpočtu. Město se zadlužilo v 90. letech kvůli nezdařeným podnikatelským projektům.

Markéta Kaclová, Lenka Šumová, Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme