Policie zabavila Berbrovi miliony v hotovosti. V jeho kanceláři našli balíčky peněz s nápisem ‚Moje‘

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to ve čtvrtek Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Berbr | Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia | Zdroj: Profimedia

„Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100 000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem,“ citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Berbr zůstane dál ve vazbě, rozhodl soud. Bývalému místopředsedovi FAČR stížnost zamítl

Číst článek

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Tam zajistili 12 balíčků bankovek s nápisem „Moje“ celkově v hodnotě téměř 1,4 milionu korun. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Přes seychelskou firmu měl Berbr ovládat i část svého podnikání v Česku. Právě jeho aktivity mimo Evropskou unii jsou podle rozhodnutí soudu jedním z důvodů uvalení útěkové vazby, uvedla Česká televize. Majetek mapovala policie dva roky.

„V rámci trestního řízení jsme dále spolupracovali s Finančním analytickým úřadem,“ řekl televizi mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Berbrova kauza

Kauzu údajného ovlivňování fotbalových zápasů prostřednictvím rozhodčích rozpoutal v polovině října policejní zásah na několika místech v zemi včetně pražského sídla Fotbalové asociace ČR.

Rozhodčí Grimm začal podle médií vypovídat a byl propuštěn z vazby. Berbr i Rogoz v ní zůstávají

Číst článek

Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly být ovlivňovány i za účelem sázek.

Podle vyšetřovatelů protimafiánské centrály Berbr a skupina lidí kolem něj také zpronevěřili 850 tisíc korun z plzeňského krajského fotbalového svazu.

Šestašedesátiletý Berbr už rezignoval na post místopředsedy Fotbalové asociace ČR a na pozice ve výkonném výboru i šéfa plzeňského krajského fotbalového svazu.

Funkce v českém fotbale opustila také Berbrova partnerka Dagmar Damková. Na vlastní žádost skončila i v komisi rozhodčích UEFA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme