Roman Čabrada je už týden na útěku

Už sedmý den policii stále uniká uprchlý vězeň Roman Čabrada. Kriminalisté prý ale mají informace o jeho pohybu. Z plzeňské věznice na Borech zmizel spolu s Rostislavem Roztočilem, kterého v sobotu u Stuttgartu zadržela německá policie. Roztočil teď čeká ve vazbě na vydání do Čech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Čabrada | Zdroj: ČTK

Naši vyšetřovatelé se ho budou snažit co nejdříve vyslechnout, protože doufají, že by je mohl navést na Čabradovu stopu. Uprchlík je pravděpodobně ozbrojen a napojil se už zřejmě na kriminální živly. Intenzivní pátrání po něm pokračuje i v Německu.

Podle Spolku na podporu nezávislé justice Šalamoun se Rostislav Roztočil chtěl v pondělí sám přihlásit německým úřadům, tedy na generálním státním zastupitelství. Roztočil totiž spoléhá na to, že když ho Německo v roce 1993 nevydalo, nevydá ho zase."Pan Roztočil již v tuto chvíli není ve spojení s panem Čabradou, který utekl z borské věznice. My v případě pana Roztočila považujeme za zavádějící, když se o něm mluví jako o zločinci," řekl John Bok ze spolku Šalamoun.

Rostislav Roztočil si odpykává trest za vraždu egyptského studenta z roku 1975. Za to mu ještě československý soud v roce 1985 vyměřil 24 let vězení. Roztočil byl ale v té době už pět let v emigraci v Rakousku. Rakouští soudci ho tehdy odmítli vydat zpět do ČSSR. Nebylo jim jasné, zda za vraždou nestála tajná služba a Roztočil se do ní jen nenamočil.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme