Roman Janoušek zatím nemusí do vězení. Soud kvůli lobbistovu zdraví rozhodl o dvouletém odkladu

Lobbista Roman Janoušek, odsouzený za úmyslné sražení ženy při dopravní nehodě, se zatím nemusí vrátit do vězení. Krajský soud v Brně rozhodl s ohledem na jeho zdravotní stav o dvouletém odkladu jeho návratu do vězení, uvedla v úterý Česká televize. Janoušek čeká na klíčové rozhodnutí Městského soudu v Praze týkající se úplného odpuštění trestu.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Janoušek u soudu (archivní foto)

Roman Janoušek u soudu (archivní foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„K případu pana Janouška nic sdělovat nebudeme, rozhodnutí zatím není v právní moci,“ vysvětlila serveru iROZHLAS.cz mluvčí brněnského krajského soudu Eva Sigmundová, proč zatím verdikt nebude detailně komentovat. 

Janoušek si má odpykat 4,5 roku vězení, zatím si odseděl zhruba rok a čtvrt. Trest mu byl přerušen ze zdravotních důvodů, muž si už dříve opakovaně stěžoval na zdravotní komplikace po operacích hlavy.

Zkoumali jsme ho tři dny, jako by byl 'no name' pacient, říká člen lékařské komise, která vyšetřovala Janouška

Číst článek

Lobbistův případ má na stole i pražský městský soud, který bude rozhodovat o jeho žádosti o prominutí zbytku trestu.

Opilý lobbista v roce 2012 úmyslně srazil autem ženu v pražské Michli. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky.

Trest nastoupil v listopadu 2014. V brněnské věznici zůstal do března 2016, poté byl dočasně propuštěn na svobodu. Brněnský krajský soud loni v listopadu zamítl Janouškovu další žádost o přerušení trestu.

Zároveň ale uvedl, že zdravotní prognóza nepředpokládá zlepšení a Janoušek by měl situaci řešit žádostí o upuštění od zbytku trestu. Lobbistův advokát ji podal a Janoušek se v určeném termínu do věznice nevrátil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme