Janouškův stav má charakter nevyléčitelné nemoci, věznění je rizikové, napsali olomoučtí lékaři

Stav lobbisty Romana Janouška má charakter nevyléčitelné nemoci. Podmínky výkonu trestu lze pokládat za rizikové. Doplnili to pro soud lékaři z Fakultní nemocnice Olomouc, informovala Česká televize. Janoušek je odsouzen za úmyslné sražení ženy při dopravní nehodě.

Olomouc/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lobbista Roman Janoušek | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Roman Janoušek se zatím nemusí vrátit do vězení. Krajský soud v Brně rozhodl s ohledem na jeho zdravotní stav o dvouletém odkladu jeho návratu za mříže. Lobbista si už dříve opakovaně stěžoval na zdravotní komplikace po operacích hlavy.

Roman Janoušek zatím nemusí do vězení. Soud kvůli lobbistovu zdraví rozhodl o dvouletém odkladu

Číst článek

Janoušek si má odpykat 4,5 roku vězení, zatím si odseděl zhruba rok a čtvrt. Nyní čeká na klíčové rozhodnutí Městského soudu v Praze, který bude rozhodovat o jeho žádosti o prominutí zbytku trestu. 

Lékaři z olomoucké fakultní nemocnice už v dubnu konstatovali, že Janoušek není ve stavu, aby se mohl do vězení vrátit. A v doplnění pro pražský městské soud teď podle České televize uvedli, že Janouškův zdravotní stav má charakter nevyléčitelné nemoci a další věznění považují za rizikové.

Případ Romana Janouška

Opilý lobbista v roce 2012 úmyslně srazil autem ženu v pražské Michli. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky.

Trest nastoupil v listopadu 2014. V brněnské věznici zůstal do března 2016, poté byl dočasně propuštěn na svobodu. Brněnský krajský soud loni v listopadu zamítl Janouškovu další žádost o přerušení trestu.

Zároveň ale uvedl, že zdravotní prognóza nepředpokládá zlepšení a Janoušek by měl situaci řešit žádostí o upuštění od zbytku trestu. Lobbistův advokát ji podal a Janoušek se v určeném termínu do věznice nevrátil.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme